Zaznacz stronę

Sen odgrywa niesamowicie ważną rolę w naszym życiu, w tym czasie nasz organizm się regeneruje. Niestety szybkie tempo życia w dzisiejszym czasach sprawia, że coraz więcej osób zarywa nocki, co w dłuższej perspektywie czasu można się odbić na zdrowiu niekorzystnie. Jak spać, żeby się wyspać? Dlaczego materac jest tak ważny?

Odpowiedni materac to podstawa
Przyczyny bezsenności mogą być różne, choć zazwyczaj są one banalnie proste. Przysłowie mówiące „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” wcale nie kłamie i warto przyjrzeć sobie uważniej temu, jak przygotowujemy się do snu oraz na czym śpimy. Materace do łóżka muszą być wygodne, powinny stanowić dobre podparcie dla kręgosłupa. Oczywiście materac należy wybrać mając na uwadze swoje potrzeby, wagę oraz to, w jakiej pozycji zazwyczaj śpimy. Dobrym rozwiązaniem będą na przykład materace sprężynowe, szczególnie jeśli śpimy we dwoje.

Obecnie wybór materaców jest duży, tak więc każdy powinien znaleźć model odpowiedni dla siebie. Niestety trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dobrej jakości materac nie jest tani. Z drugiej strony nie można sugerować się podczas takich zakupów wyłącznie ceną. Warto wybierać modele od renomowanych producentów, dobrze sprawdzą się materace holding. To ceniony w branży producent, który dostarcza wytrzymałe, ergonomiczne materace dopasowane do potrzeb współczesnych klientów. Bardzo ważnym elementem jest mikroklimat w sypialni, dlatego warto decydować się na antyalergiczne, prozdrowotne rozwiązania. Materac powinien być więc wykonany z przewiewnych, antybakteryjnych materiałów, które będą zapobiegać rozwojowi grzybów, pleśni, dzięki temu będzie gwarantował zdrowy, komfortowy sen. Wybierajmy modele, które oferują swobodną cyrkulację powietrza oraz dobrze odprowadzają wilgoć.