Zaznacz stronę

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, materac pełni bardzo ważną rolę i jego wybór nie może być dziełem przypadku. Powinien stanowić dla naszego działa solidne podparcie, inaczej będzie nam się spało niewygodnie i sen nie będzie przynosił takiego odpoczynku i relaksu, jakby mógł. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca?

Piankowy czy sprężynowy?
Materace piankowe wcale nie są takim złym rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać, przy czym trzeba wybierać takie, które pochodzą od renomowanych producentów. Poszczególne modele różnią się od siebie odpornością na odkształcenia oraz elastycznością, przez to można mieć różne odczucia w zakresie odpoczynku. Wypełnienia piankowe to dobra opcja, gdyż zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała, dobrze dopasowują się do sylwetki, dzięki temu stanowią solidne podparcie. Materace sprężynowe to bardziej klasyczne rozwiązanie, podstawę takich modeli stanowią sprężyny. Charakteryzuje je duża wygoda, ale jednocześnie są dość przystępne cenowo. Są odporne na eksploatację, wykazują elastyczność punktową, mają dużą tolerancję na ciężar, dlatego będą doskonałą opcją dla osób, które ważą nieco więcej.

Od jakiego producenta?
Nie warto kupować materaca zbyt pochopnie, weźmy pod uwagę wszystkie za i przeciw i dopasujmy go do swoich potrzeb. Na pewno nie należy skupiać się wyłącznie na cenie, w końcu jest to inwestycja na lata. Decydujmy się na materace holding, czyli takie, które pochodzą od sprawdzonych, renomowanych producentów. Nowoczesne materace tej marki są wykonane ze specjalnych, przewiewnych materiałów, które jednocześnie są niezwykle trwałe. Tak, więc bez wątpienia posłużą przez długi czas.