Zaznacz stronę

Na rynku dostępnych jest naprawdę wielu producentów materacy. Spośród nich zdecydowanie wyróżnia się Grupa Hilding Anders, która prowadzi prym w Europie i Azji. Dowiedz się, dlaczego firma Hilding odniosła tak spektakularny sukces!

Hilding – jeden z najstarszych producentów materacy w Europie

Grupa Hilding Anders została założona w 1939 roku, jako biznes rodzinny. Podobnie jak w przypadku wielu tego typu firm, tak i tutaj historia zaczyna się w skromnym warsztacie, na południu Szwecji. Po przejęciu biznesu przez Olle Anderssona (syna Hildinga Anderssona, założyciela firmy) rozpoczęła się ekspansja na cały świat – i trwa do dziś.

Produkty Hilding Anders – pod marką własną oraz innymi -można kupować w ponad 60 krajach na całym świecie. Wysoka jakość, dbałość o komfort użytkownika oraz o ekologiczne aspekty sprawiły, że dziś dla Hilding pracuje więcej niż 9500 ludzi, w ponad 19 krajach!

Szwedzkie materace Hilding na polskim rynku pojawiły się w 2001 roku. Przez pierwsze dwa lata w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym były tworzone głównie dla IKEA. Od 2003 roku Polacy mogą zaopatrywać się w materace tworzone pod marką Hilding, a od 2008 Curem. Z czasem szwedzki koncern dodał do swojego polskiego portfolio także markę Jensen (łóżka kontynentalne) oraz Bedding.
W ofercie Hilding, oprócz materacy, znajdują się także inne produkty niezbędne do uzyskania snu wysokiej jakości: łóżka, poduszki, stelaże pod materac czy ochraniacze na materac. Najważniejsze, co łączy wszystkie marki pod skrzydłami Hilding Anders, to wykorzystywanie sprawdzonych tradycji, materiałów najwyższej jakości oraz najnowocześniejszych technologii.

Materace Hilding – oferta dla każdego

Najczęściej materace dzielimy ze względu na rodzaj wypełnienia – piankowe lub sprężynowe. Jednak podział ten jest bardzo ogólny: spośród każdego typów materacy możemy wyróżnić kolejne!
W ten sposób w asortymencie Hilding odnajdujemy:

Materace piankowe – termoelastyczne

Materace termoelastyczne charakteryzuje to, że pianka, z której są wykonane (pianka Visco/Memory), dopasowuje się do wszelkich krzywizn ciała pod wpływem temperatury. Powstaje swego rodzaju odcisk sylwetki, dzięki czemu materac dokładnie ją podpiera, niwelując wszelkie punkty nacisku na kręgosłup oraz mięśnie. Po zakończeniu użytkowania, pianka powraca do swojego pierwotnego kształtu.

Materace piankowe – lateksowe

Lateks cechuje niezwykła elastyczność, trwałość i hipoalergiczność. Materace wykonane z tego materiału zapewniają także użytkownikowi świetną wentylację, przez co są idealnym wyborem dla alergików! Pianka lateksowa reaguje na ciężar ciała, dopasowując się do jego kształtu.

Materace piankowe – wysokoelastyczne

Podobnie jak inne materace piankowe, materace wysokoelastyczne bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała. W tym przypadku jest to efekt bardzo dużej sprężystości oraz elastyczności. Dzięki swojej otwartokomórkowej strukturze, pianka wysokoelastyczna jest też bardzo przewiewna.

Materace sprężynowe – kieszeniowe

Wszystkie materace sprężynowe (jak już sama nazwa wskazuje) wypełnione są sprężynami. Ważne jest jednak jakie sprężyny są wykorzystane oraz jak są ułożone we wkładzie! Zaletą materacy kieszeniowych jest to, że każda ze sprężynek umieszczona jest w osobnej kieszeni z flizeliny. Dzięki temu mogą pracować indywidualnie, dopasowując się idealnie do kształtu ciała użytkownika.

Materace sprężynowe – multipocket

Materace multipocket to odmiana materacy kieszeniowych – mają zwiększoną liczbę sprężynek przypadających na 1 m2 materaca. Oznacza to, że dają jeszcze lepsze podparcie sylwetce i jeszcze dokładniej mogą się do niej dopasowywać.

Materace sprężynowe – Pocket Plus

Do wypełnienia materacy Pocket Plus Hilding wykorzystuje bardzo drobne sprężynki o wysokości aż 15 cm – co pozwala uzyskać maksymalną sprężystość i bardzo wysoką elastyczność punktową.

Materace hybrydowe

Materace hybrydowe składają się z wielu warstw z różnych materiałów, dzięki czemu łączą najlepsze cechy zarówno materacy piankowych, jak i sprężynowych.

Materace specjalne

Oprócz standardowych materacy o różnorodnym wypełnieniu w ofercie Hilding znajdują się także materace nawierzchniowe, materace medyczne oraz materace dziecięce i młodzieżowe. Szeroki asortyment gwarantuje, że każdy odnajdzie materac idealny dla siebie – dopasowany do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zalety materaców Hilding

Każdy materac Hilding wyróżnia się na tle produktów innych producentów nie tylko jakością. Cechy łączące wszystkie materace tej firmy, to:

  • wykorzystanie najlepszych materiałów i najnowszych technologii – Hilding wykorzystuje jedynie sprawdzone i przetestowane materiały, stosując najnowocześniejsze sposoby produkcji;
  • produkty objęte gwarancją producenta – wkłady materacy są objęte kilkuletnią gwarancją (w zależności od modelu materaca od 5 do 15 lat);
  • zastosowanie 7 stref twardości – każdy producent materacy powinien kierować się celem: dostarczanie użytkownikom najwyższej jakości snu. Hilding stosuje się do tego, m.in. pamiętając o ergonomii w procesie projektowania materacy – zastosowanie siedmiu stref twardości w materacu gwarantuje, że każda część ciała otrzyma właściwe podparcie podczas snu;
  • produkty testowane i certyfikowane – materace Hilding (a zwłaszcza te przeznaczone dla dzieci) są wielokrotnie testowane przez uprawnione instytucje i podlegają certyfikacji;
  • ekologiczny sposób produkcji – produkty Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska;
  • produkty z certyfikatem Oeko-Tex® – wszystkie materace Hilding posiadają ten certyfikat, który gwarantuje, że wszystkie materiały wykorzystane podczas produkcji są wolne od szkodliwych substancji mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Ponadto materace zdrowotne (Salsa, Rumba, Zumba, Pasodoble, Makarena, Fandango) produkowane są zgodnie z wszelkimi dyrektywami unijnymi oraz przechodzą rygorystyczne testy, aby uzyskać status produktu medycznego. Podobnie materace dla dzieci – Dobranocka, Kołysanka i Safety Smyk – przeszły przez liczne otrzymały próby i w efekcie uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.