Zaznacz stronę

Jest wiele czynników, które wpływają na jakość snu. Jednym z nich jest materac. Znaczenie ma nie tylko jego rodzaj, ale również – rozmiar. 120×200 cm to optymalna wielkość materaca dla singla. Jakie modele materacy w tym rozmiarze proponuje nam producent Janpol? Odpowiadamy w artykule!

Oferta materacy 120×200 producenta Janpol

Firma Janpol jest czołowym polskim producentem materacy. Zapewnia szeroki wybór najwyższej jakości produktów, które gwarantują komfortowy i zdrowy sen.

Przyjrzyjmy się bliżej materacom 120×200 cm. To rozmiar idealny dla singla – zapewnia nieskrępowany wypoczynek. Jakie modele materacy tej wielkości proponuje nam producent Janpol?

  • materace kieszeniowe – to wygodne materace sprężynowe, które charakteryzują się dużą elastycznością punktową. Wszystko za sprawą indywidualnie pracujących sprężyn, umieszczonych w osobnych materiałowych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac ugina się tylko w miejscu, w którym na niego naciskamy. Nie skrzypi i zapewnia optymalne podparcie na całej długości ciała. Polecanym modelem jest materac Erebu Dream firmy Janpol. Poza sprężynami kieszeniowymi w jego wkładzie znajduje się również pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę ciała i daje wrażenie otulenia oraz mata kokosowa, która zwiększa twardość powierzchni do spania. Jest to materac odwracalny, dlatego możemy decydować, po której stronie będziemy spać!
  • materace multipocket – mają podobną konstrukcję do materacy kieszeniowych, ale sprężyn jest niemal dwa razy więcej. Jak to możliwe? Ich średnica jest mniejsza. Dzięki większemu zagęszczeniu sprężyn zyskujemy jeszcze efektywniejsze podparcie dla naszego ciała. Przykładem materaca multipocket jest materac 120×200 cm Janpol Andromeda. Nie tylko odciąża nasz kręgosłup, ale też daje możliwość regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka (jest to materac o zastosowaniu medycznym);
  • materace piankowe – są wykonane z różnych rodzajów pianek, które decydują o ich właściwościach. Ze względu na rodzaj pianki, materace piankowe dzielimy na:
    • materace lateksowe, np. materac Janpol Demeter. Pianka lateksowa jest sprężysta i odciąża kręgosłup. Dodatkowo pozwala na cyrkulację powietrza. Dzięki temu materace lateksowe są dobre dla alergików. Materac Janpol Demeter ma też właściwości medyczne, ponieważ zastosowano w nim 7 stref twardości, dla optymalnego podparcia wszystkich partii ciała;
    • materace z pianki termoelastycznej, np. materac Janpol Sirona. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę naszego ciała i przyjemnie otula naszą sylwetkę. Piankę termoelastyczną wykorzystują też materace kieszeniowe i multipocket. Dodatkowo w materacu zastosowana jest również pianka poliuretanowa, zapewniająca dobrą izolację termiczną oraz pianka wysokoelastyczna, doskonale dopasowująca się do naszego ciała;
    • materace z pianki wysokoelastycznej, np. materac Janpol Rosalia. Pianka wysokoelastyczna jest bardzo sprężysta, trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Jaki materac 120×200 cm wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie właściwości dla nas najważniejsze. W sklepie sennamaterace.pl znajdziemy jeszcze więcej modeli materacy 120×200 cm Janpol i dokładny opis każdego produktu. Tam na pewno kupimy najlepszy dla siebie materac!

Jakie zalety i wady mają materace 120×200?

To, jakie zalety i wady mają materace 120×200 cm, zależy od ich modelu.

Najważniejszą zaletą materacy kieszeniowych i multipocket jest elastyczność punktowa. Gwarantuje zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa i zdrowy sen. Co można uznać za wadę tych materacy? Dosyć wysoką cenę. Jednak warto zainwestować w jakość swojego snu, a co za tym idzie – również w swoje zdrowie. Sen ma ogromny wpływ na pracę naszego organizmu.

Jakie są plusy materacy piankowych? Ogromną zaletą jest bez wątpienia duży wybór pianek, z których są wykonane te materace. Dzięki temu możemy zadecydować, na jakich właściwościach materaca najbardziej nam zależy i kupić model, który będzie odpowiadać naszym potrzebom. Materace piankowe zapewniają dobre podparcie dla ciała i komfortowy sen. Są elastyczne, a ich cena nie jest wysoka. Czy mają wady? Zdaniem niektórych materace piankowe nie są wystarczająco wytrzymałe i ulegają odkształceniom. Jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy gęstość pianki nie jest dostosowana do naszej wagi lub materac jest słabej jakości. Dlatego warto wybierać materace rekomendowanego producenta Janpol i nie martwić się o ich trwałość.

Materac 120×200 – kto powinien wybrać go do swojego łóżka?

Materace 120×200 cm to wygodny rozmiar materacy dla singla. Jeśli śpimy sami, nie będziemy narzekać na brak miejsca. Będziemy mogli dowolnie zmieniać pozycję w ciągu nocy, nie martwiąc się, że spadniemy z łóżka.

Czy taka szerokość materaca będzie też odpowiednia dla par? Dla dwóch osób materac tej wielkości może być nieco za mały. Optymalnym rozmiarem byłby materac 140×200 cm, a najlepiej 160×200 cm.

Dlatego materac 120×200 cm jest najlepszy dla osób, które śpią w pojedynkę. Wybierzmy odpowiedni model materaca 120×200 cm Janpol i cieszmy się najwyższym poziomem komfortu w trakcie snu!