Zaznacz stronę

Jeśli nasz budżet przeznaczony na zakup materaca jest skromny, nie znaczy to, że jesteśmy skazani na produkty niskiej jakości. Rynek materacy ma tę właściwość, że marka producenta liczy się na nim bardziej niż w innych branżach. Postaramy się Państwa przekonać, że dobry i tani materac nie jest mrzonką, w wykażemy to na podstawie wspaniałych, tanich i sprawdzonych materacy szwedzkiej firmy Hilding w rozmiarze 100×190.

Jakie plusy i minusy posiada tani materac?

W sprawach wyboru tanich materacy, od których oczekujemy także jakości zapewniającej długotrwałe użytkowanie, spełnianie standardów i po prostu zdrowy sen – najważniejszą sprawą jest marka producenta. Jest tak dlatego, że sklepy z materacami są nasycone produktami w podobnych cenach, lecz nie każdy tani materac będzie prezentował pożądaną jakość. Równie dobrze możemy wydać tę samą sumę pieniężną i zostać właścicielami wyrobu „materacopodobnego”, który nigdy nie przyniesie nam komfortowego odpoczynku, ale możemy też posiąść wiedzę o tym jaki tani materac zostanie z nami w idealnym stanie na lata i będzie służył naszemu zdrowiu. Bez wątpienia to właśnie szwedzki Hilding, firma wytwarzająca materace od niemalże wieku, wielokrotnie nagradzana, dysponująca własnymi laboratoriami i doświadczeniem gromadzonym przez pokolenia – jest najlepszym na polskim rynku dostawcą materacy, w tym tych niedrogich i naprawdę wartych polecenia.

Przejdźmy do konkretów. A więc jaki tani materac spełni oczekiwania wymagającego użytkownika? Hilding ma dla nas mnóstwo propozycji.

Jednym z przykładów może być tani materac 100×190 nawierzchniowy Hilding Blues. Wydając mniej niż 500 zł otrzymujemy opatrzoną piętnastoma latami gwarancji doskonałą powierzchnię dla komfortowego snu, która ułożona nawet na materacu niewygodnym i zużytym znacznie poprawi jakość snu. Do tego możemy wybierać spośród dwóch znakomitych pokrowców i mieć pewność całkowitej higieniczności miejsca snu. Ten tani materac jest wykonany z najlepszej jakości lateksu.

Idźmy dalej. Pora na materac sprężynowy. Hilding Step za niespełna 600 zł oferuje konstrukcję kieszeniową – sprężyny są umieszczone w oddzielnych komorach, dzięki czemu rozkład masy jest równomierny. To znacznie więcej niż nawet droższe modele materacy sprężynowych, ponieważ Step zawiera tak wiele mikrosprężyn działających niezależnie w osobnych kieszeniach, że współczynnik nacisku punktowego na powierzchni może równać się ze znacznie kosztowniejszymi materacami. Dobry i tani materac 100×190.

Tanie materace – jakie rozmiary cieszą się największą popularnością?

Jaki rozmiar taniego materaca jest tym właściwym? Dla osób śpiących w pojedynkę to właśnie wymiar 100×190 jest wybierany najchętniej. Mniejsza szerokość dla jednej osoby (np. 90 lub 80 cm) jest polecana tylko dla osób o niższym wzroście. Tanie materace dla par sypiających razem najczęściej przekraczają szerokość 140 cm. A w większych sypialniach i na dużych łóżkach możemy zainstalować materac osiągający całe 2 metry kwadratowe powierzchni.

Kto powinien wybrać tani materac do spania?

Tanie materace 100×190 są dostępne dla wszystkich. Jeżeli pamiętamy o zasadach doboru materaca, to obecne warunki na rynku pozwalają nabyć tani materac, który będzie spełniał nawet wysokie wymagania.

To może być materac visco 100×190 (visco jest chyba najbardziej nowoczesną obecnie pianką), ale też materac sprężynowy, hybrydowy, z lateksem, matą kokosową – możliwości jest wiele. Należy ufać markom producentów, którzy są w stanie dostarczyć materac wysokiej klasy w dobrej cenie. Hilding prowadzi w tej konkurencji, ale i tak warto się rozejrzeć dokładnie, ponieważ zakupem materaca jest tak, że podstawowa wiedza – której część przedstawiliśmy w tym artykule – doprowadzi nas do korzystnego ekonomicznie i spełniającego kryteria dla materacy świadomego wyboru konsumenckiego.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl