Zaznacz stronę

Urządzasz nową sypialnię, a może planujesz zakup nowego łóżka? Warto w takim razie zastanowić nad wyborem odpowiedniego materaca, który będzie dokładnie dopasowany do Twoich preferencji.

Dlaczego materac do spania jest taki ważny?

Na jakość snu ma wpływ bardzo wiele czynników. Na przykład spanie na odkształconym materacu lub niewygodnej kanapie może skutkować częstym budzeniem się w nocy. Właśnie z uwagi na to warto zainwestować w wysokiej jakości model, posiadający wiele dobroczynnych właściwości, który będzie zapewniał odpowiednie podparcie dla sylwetki oraz kręgosłupa przez całą noc.  Dobry materac to też gwarancja higienicznego, wolnego od alergenów snu. Na rynku znaleźć można wiele najróżniejszych podłoży, które różnią się od siebie właściwościami. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny model SleepMed Supreme, posiadający status wyrobu medycznego, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego wkładu wykonanego w całości z wysokiej jakości pianek, posiada liczne właściwości prozdrowotne, dlatego z powodzeniem może być użytkowany przez osoby starsze, alergików czy osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa.

Wysokiej jakości materac a zdrowie

Dobrej jakości materac do spania pozwala na efektywny wypoczynek każdej nocy. Wpływa on nie tylko na ogólne samopoczucie, ale również łagodzi dolegliwości i bóle, umożliwiając mięśniom na rozprężenie się w trakcie snu. Właśnie dlatego model materaca, na który się zdecydujemy powinien zapewniać doskonałe podparcie całej sylwetce, dlatego też warto, by był on wyposażony w 7 zróżnicowanych stref twardości, jak np. w modelu Hilding Foxtrot. Warto również zwrócić uwagę na twardość wybranego produktu, ponieważ zbyt duża może przyczyniać się do powstawania bólów pleców, a z kolei zbyt mała powoduje ułożenie się kręgosłupa w złej pozycji, co może nawet przyczynić się do powstawania lub pogłębiania się wad postawy. Alergicy natomiast powinni wybierać modele piankowe z dobrą wentylacją wewnątrz wkładu, co zapobiegnie gromadzeniu się kurzu i roztoczy.

Dobry materac – czyli jaki?

Zakup materaca to dość istotna kwestia, ponieważ to od niego zależy jakość naszego snu przez najbliższe kilka lat. W związku z tym produkt powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika, takich jak waga, wzrost czy stan zdrowia. Co więcej, pod uwagę należy wziąć osobiste preferencje, czyli twardość oraz rodzaj zastosowanego wkładu. Dla osób oczekujących od materaca doskonałej sprężystości i wysokiej elastyczności punktowej, dobrym modelem będzie Hilding Lambada. Jest to model o średniej twardości, zalecany w szczególności dla alergików, par o dużej różnicy w wadze czy też osób borykających się z problemami z kręgosłupem.

Wybierając materac do spania trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, ponieważ tylko w ten sposób można znaleźć model, który zapewni nie tylko zdrowy, ale także komfortowy wypoczynek każdego dnia!