Zaznacz stronę

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, które różnią się od siebie pod względem budowy, wykorzystanych komponentów czy też właściwości. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Dla kogo w takim razie polecane są materace piankowe i czym się charakteryzują?

Co wyróżnia materace piankowe?

Materace piankowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze – głównie ze względu na innowacyjne wnętrze zbudowane na bazie pianki lateksowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Komponenty do tego typu produktów zostały wytworzone z niezwykłą starannością i przy wykorzystaniu najwyższej jakości technologii. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi model od renomowanego producenta Hilding Salsa, który oprócz swoich licznych właściwości posiada także status wyrobu medycznego, a jego jakość została potwierdzona certyfikatem AEH. Drugim modelem piankowym, który jest w szczególności polecany dla osób starszych, borykających się z problemami z kręgosłupem czy też par o dużej różnicy w wadze, jest Hilding Melody. Został on zbudowany na bazie pianki lateksowej, która wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi.

Jakie właściwości posiadają materace piankowe?

Modele tego typu są dość uniwersalne, dlatego mogą być stosowane przez praktycznie wszystkich użytkowników – osoby starsze, pary, sportowców czy też osoby borykające się na co dzień z bólami kręgosłupa. Materace piankowe zyskały również na popularności ze względu na wygodę, jaką zapewniają osobie śpiącej, ponieważ przyjemne uczucie otulenia czy komfort termiczny zdecydowanie podnoszą jakość wypoczynku. Warto także dodać, że pianka jest lekkim materiałem, dzięki czemu produkt łatwiej przetransportować oraz obracać niż np. w przypadku modeli sprężynowych. Dodatkowo, materace piankowe są trwałymi produktami, odpornymi na odkształcenia, dzięki czemu przez wiele lat zachowają swoje pierwotne właściwości.

Dla kogo materace piankowe to dobry wybór?

Tak jak już wspominaliśmy, materace piankowe to uniwersalne modele, dlatego każdy z łatwością znajdzie idealny model dla siebie. W ofertach lokalnych sklepach dostępne są modele przeznaczone dla dzieci, nastolatków, par oraz osób starszych. Ponadto, modele piankowe będą dobrym wyborem dla osób schorowanych, np. SleepMed Premium Plus posiada status wyrobu medycznego oraz właściwości prozdrowotne. Dzięki swojej innowacyjnej budowie i wbudowanym 7 strefom twardości, produkt ten zapewnia doskonałe podparcie zarówno dla kręgosłupa, jak i całej sylwetki, co zdecydowanie wspomaga regenerację mięśni w trakcie wypoczynku.

Chcąc dobrze wysypiać się każdej nocy, warto rozważyć zakup wysokiej jakości materaca. Warto zwrócić zatem uwagę na produkt, którego wnętrze w całości zostało wykonane z pianki, a szeroki wachlarz właściwości pozwoli na dopasowanie modelu do preferencji użytkownika.