Zaznacz stronę

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia w ciągu dnia konieczne jest efektywne przesypianie odpowiedniej liczby godzin w ciągu dobry. Warto jednak wiedzieć, że bardzo duży wpływ na jakość wypoczynku ma materac. Jaki zatem model wybrać, by zdrowo spać?

Czym jest zdrowy sen?

Świadomość zdrowego stylu życia wciąż rośnie w naszym społeczeństwie – coraz częściej zwracamy uwagę na spożywane produkty, godziny zjadanych posiłków oraz aktywność fizyczną. Oddziałuje to na zdrowy sen, który jest niezwykle ważny dla naszego organizmu, a wszystko dlatego, że:

  • umożliwia prawidłową regenerację komórek,
  • wspiera naszą odporność,
  • wpływa na dobre samopoczucie,
  • przekłada się na naszą wydajność w ciągu dnia.

Zdrowy sen to nic innego, jak stan zniesienia świadomości oraz bezruch, który przebiega bez żadnych zakłóceń. W ten sposób jesteśmy w stanie obudzić się rano pełni energii i wypoczęci. W dużej mierze wpływa na to materac do spania.

Dlaczego materac do spania jest ważny?

Zdrowy sen i efektywny sen możliwy jest między innymi dzięki wysokiej jakości materacowi do spania. Warto wybrać model, który wyróżnia się innowacyjną budową, nowoczesnym wkładem oraz wyjątkowymi właściwościami, które są w stanie zapewnić najwyższy komfort w czasie wypoczynku. Każdy model dostępny na rynku powinien w prawidłowy sposób podpierać kręgosłup oraz dopasowywać się do anatomicznych kształtów naszego ciała. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi SleepMed Comfort Plus, który zalicza się do materacy ze statusem wyrobu medycznego. Jego codzienne użytkowanie nie tylko poprawi jakość naszego snu, ale także zapobiegnie pogłębianiu lub rozwijaniu się wad postawy.

Jaki materac do spania wybrać?

Każde podłoże do spania musi być idealnie dopasowane do swojego użytkownika, dlatego w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć osobiste preferencje dotyczące twardości lub rodzaju wypełnienia. Modele dostępne na rynku w swoim wnętrzu posiadają zazwyczaj innowacyjną piankę lub nowoczesne sprężyny. Przykładowo Hilding Zorba jest modelem kieszeniowym, odznaczającym się chociażby wysoką elastycznością punktową i redukcją drgań. Warto także wiedzieć, że aby wybrany model idealnie do nas pasował, to podczas wyboru należy uwzględnić również wagę, stan zdrowia oraz wzrost użytkownika. Nie można także zapominać, że materac przede wszystkim odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa podczas wypoczynku, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci, dlatego dla noworodków i nieco większych maluchów warto wybrać, np. Hilding Kołysanka. Na rynku znaleźć można również modele przeznaczone dla osób aktywnych, starszych oraz par.

Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych modeli materacy do spania. Ich wybór zależy od naszych osobistych preferencji, co jest niezwykle ważne. Wpływa to na jakość wypoczynku, ale oddziałuje również na zdrowy sen.