Zaznacz stronę

Coraz częściej można odczuć skutki nieprawidłowego wysypiania się, które są skutkiem złej jakości lub nieodpowiedniej długości snu. Aby móc to zmienić, warto o niego zadbać poprzez dwa najbardziej istotne czynniki – materac oraz poduszkę do spania. Jak wybrać najlepszy model dla nas oraz czym powinny się one cechować?

Poduszka do spania – czym się charakteryzuje?

Wielu z nas nie wyobraża sobie komfortowego snu bez poduszki. Jest ona nieodłącznym elementem każdej sypialni oraz często stanowi podstawowe wyposażenie łóżka. Jednak czym powinna wyróżniać się dobra poduszka do spania? Przede wszystkim należy ją dopasować do osobistych preferencji pod kątem twardości oraz stanu zdrowia. Zbyt miękka lub twarda może w nieprawidłowy sposób stabilizować głowę oraz wspierać kręgosłup w odcinku szyjnym. Wybrany model powinien odznaczać się trwałością, gdyż jest użytkowany codziennie, nawet przez ⅓ doby. Głównym elementem poduszki jest jej wnętrze, które może stanowić naturalne lub syntetyczne wypełnienie. Wybierzmy je mądrze i zależności uczulających nas czynników.

Poduszka do spania – jakie powinna posiadać właściwości?

Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju komponentów, poduszki dostępne na rynku posiadają indywidualne właściwości, które pozwalają na idealne dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika. Jednym z modeli, który zasługuje na szczególną uwagę jest Hilding Antistress Carbon, który w swoim wypełnienie u posiada włókno węglowe eliminujące ładunki elektryczne z naszego ciała. Sprzyja to rozluźnieniu i zrelaksowaniu się pod kątem fizycznym oraz psychicznym, a także poprawia jakość snu. Co więcej, podobnie jak poduszka Hilding Visco Prime posiada innowacyjną piankę Visco, która potrafi reagować na ciepło oraz nacisk użytkownika, dopasowując się do jego anatomicznych kształtów głowy w niemalże idealny sposób.

Dlaczego warto wybrać dobrą poduszkę do spania?

Poduszka do spania przede wszystkim odpowiada za stabilizację głowy oraz szyjnego odcinka kręgosłupa w trakcie snu. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego modelu jest tak ważny. Warto także wspomnieć, że poduszka przyczynia się również do redukowania porannych dolegliwości bólowych ze strony szyi czy karku. Przykładowo SleepMed Supreme Pillow posiada unikalny, ergonomiczny kształt oraz wykonana została z carbonu, dzięki czemu eliminuje skumulowane na powierzchni ciała ludzkiego ładunki elektryczne. Dodatkowo, została wykonana z nieuczulających materiałów, dlatego też może być z powodzeniem stosowana przez alergików.

Wysokiej jakości poduszka to niezbędne akcesorium do spania, które zdecydowanie podnosi komfort wypoczynku. Tylko poprzez idealne dopasowanie do naszych indywidualnych preferencji oraz serii unikalnych cech jest w stanie pełnić w prawidłowy sposób swoją rolę.