Zaznacz stronę

Dlaczego urządzanie pokoju dziecięcego jest ważną częścią rodzicielstwa i wczesnego rozwoju dziecka?

Ważne jest, aby urządzić pokój dziecięcy, aby rodzice wpajali wartości i lekcje, których chcą, aby ich dzieci się nauczyły. Te wartości i lekcje mogą dotyczyć zarządzania emocjami, dobrych manier, zwracania uwagi na innych, a nawet po prostu dobrej zabawy.

Oto kilka wskazówek dla rodziców, którzy chcą urządzić pokój swojego dziecka:

  • Upewnij się, że pomieszczenie jest bezpieczne, trzymaj wszystkie kable poza zasięgiem i upewnij się, że zabawki nie znajdują się w pobliżu schodów lub okien.

  • Unikaj bałaganu w pokoju, przechowując zabawki w koszach na zabawki lub na półkach ściennych – Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na zabawę i czytanie książek. Meble dziecięce powinny być lekkie, funkcjonalne, aby w razie potrzeby można było odsunąć na bok i zrobić troszkę więcej potrzebnej przestrzeni

  • Zastanów się jakie kolory chcesz, aby Twoje dziecko zobaczyło, gdy wejdzie do pokoju – te kolory mogą sprawić, aby dziecko czuło się spokojnie i bezpiecznie.

  • Pamiętaj także o wyborze szafy na ubrania. Pozwoli Ci ona zachować porządek nie tylko na podłodze w pokoju, ale także układając ubrania w szafie, bez problemu będziesz mogła znaleźć szybko to co będzie Ci potrzebne.

Jakie elementy mebli dziecięcych powinny się znaleźć w pokoju dziecięcym ?

Poniżej przedstawiamy kilka elementów mebli dziecięcych, które powinny się znaleźć w pokoju malucha:

  • Łóżko dziecięce: Łóżko to jedno z najważniejszych rzeczy dla malucha. Powinno nie tylko ładnie wyglądać, ale musi przede wszystkim wspierać zdrowie i dobrą postawę ciała podczas snu. Wybierając łóżko we pod uwagę jego wiek i wzrost. Istotnym elementem łóżka jest dobry stelaż i materac.
  • Komoda: Komoda to bardzo przydatna rzecz. Jest zazwyczaj niska, jest pakowna, a zarazem może posłużyć jako przewijak dla maluszka. W komodzie możesz trzymać artykuły pielęgnacyjne, które w ciągu dnia wyciągasz kilkakrotnie i musisz mieć pod ręką.
  • Szafa; Szafa to podstawa każdej sypialni. W pokoju dziecięcym też powinna być. Zawiera półki, na których możesz poukładać ubrania oraz drążek, na który możesz powiesić bluzy, kurtki i inne rzeczy.

Kilka sposobów na odkładanie zabawek

Zabawki są fajne, ale mogą też być uciążliwe. Mogą się zgubić w salonie, pod łóżkiem, a nawet w szafie.

W takim przypadku najlepiej włożyć zabawki z powrotem do ich oryginalnego opakowania i używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Natomiast lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej skrzyni na zabawki lub kosza. Szybko będziesz mógł poskładać zabawki w jedno miejsce robiąc porządek oraz szybciej można je wyciągnąć.

Na rynku możesz znaleźć różne rzeczy, przykładowo:

  • kosz wiklinowy: Możesz zakupić kosz wiklinowy, który jest pakowny w zależności od rozmiaru jaki zakupisz, a także jest stylowy i modny. Ładnie się komponuje ze stylem rustykalnym czy skandynawskim.
  • skrzynia drewniana: Skrzynie drewniane to bardzo popularny sposób przechowywania zabawek. Są zrobione z naturalnego materiału. Na rynku dostępnych jest wiele wariancji tego typu skrzyń. Możesz je dostać w wielu ciekawych kolorach i deseniach.

Artykuł sponsorowany