Zaznacz stronę

Istnieje wiele trendów we współczesnym designie, a jednym z najpopularniejszych jest styl glamour. Świetnie sprawdza się w każdym wnętrzu, w tym w sypialni. Pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, w której możemy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dni. A jak stworzyć sypialnię w stylu glamour?

Sypialnia w stylu glamour – czyli jaka?

Styl glamour uznawany jest za stosunkowo luźny styl, który dopuszcza do siebie wiele modyfikacji. Dzięki swojej elastyczności możemy go dopasować do każdego pomieszczenia w domu, dzięki czemu stworzymy wyjątkowe wnętrze, które będzie charakteryzować się:

  • ponadczasowością,
  • elegancją,

Sypialnia w stylu glamour wykorzystuje przede wszystkim solidne i trwałe meble, które posłużą nam przez lata. Nie można zapomnieć tutaj także o oświetleniu – stawiamy tutaj przede wszystkim na rozproszone światło, które stworzy niepowtarzalny klimat.

Styl glamour – kolory

Sypialnia w stylu glamour to połączenie szyku i elegancji. O ile przejeżdżanie dominują tutaj kolory, takie jak czerwień, róż czy fiolet, tak do sypialni wybierane są bardziej stonowane i uniwersalne barwy. Wszystko z uwagi na fakt, iż umożliwiają one wyciszenie się organizmu oraz ułatwiają zasypianie. Najczęściej stawiamy tutaj na biel, beż lub pastelowe odcienie, np. niebieskiego. Jednak nie możemy zapomnieć o charakterystycznych, złotych i srebrnych dodatkach.

Styl glamour – dodatki

We wnętrzach w stylu glamour królują dodatki. Mowa tutaj o wszystkich ozdobach, kocach, poduszkach, dywanach czy obrazach, które nadają wnętrzu unikalnego, eleganckiego, a zarazem osobistego charakteru. Ważnym elementem dekoracyjnym jest tutaj zasłona. Aby dostosować się do zasad stylu glamour, najlepiej postawić na modele grube, ciężkie i wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki nim nastrój w sypialni będzie bardziej intymny.

Styl glamour – łóżko

Łóżko w stylu glamour powinno być wyposażone w pikowany, elegancki zagłówek. Jednak jego najważniejszą rolą jest zapewnienie nam zdrowego i spokojnego wypoczynku, co jest możliwe tylko poprzez uwzględnienie materaca do spania. Na rynku znajdziemy modele, które różnią się między sobą budową oraz właściwościami. Oznacza to, że przy ich wyborze musimy wziąć pod uwagę osobiste potrzeby i preferencje użytkownika.

Każdy z nas przeznacza na sen średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin na dobę. Czas ten warto przeznaczyć na zdrowy i spokojny sen, za który odpowiada wygodne łóżko oraz komfortowa sypialnia.