Zaznacz stronę

Urządzanie sypialni nie ogranicza się tylko do wyboru stylu aranżacji, mebli oraz dekoracji. Najważniejsze jest tutaj właściwie skomponowane łóżko, które będzie w stanie zagwarantować nam zdrowy i spokojny wypoczynek. Przy jego wyborze ogromne znaczenie ma wysokiej jakości materac do spania. A jak znaleźć idealny dla siebie materac? Oto najważniejsze informacje!

Dobry materac, czyli jaki?

Nie istnieje idealny materac, który zawsze będzie w stanie zagwarantować. Wynika to z faktu, iż podłoże do spania musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. W ten sposób będzie w stanie zagwarantować właściwe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki. W ten sposób korzystnie wpływa na zdrowy sen, który ma korzystny wpływ na organizm pod każdym kątem. A na czym polega wybór dobrego materaca? Na współczesnym rynku, czyli zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, takich jak Senna Materace znajdziemy wiele różnych modeli. Z uwagi na to należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

 • wiek użytkownika – obecnie w ofercie dostępne są również materace dziecięce, które można podzielić na modele młodzieżowe oraz modele dziecięce,
 • stan zdrowia – tutaj ogromną rolę odgrywa stan naszego kręgosłupa oraz ewentualne alergie,
 • stopień twardości – parametr ten wybiera się na podstawie wagi oraz indywidualnych preferencji, a jest ważny, gdyż dostępne są materace miękkie (H1), średniotwarde (H2), twarde (H3) oraz bardzo twarde (H4).

Nie bez znaczenia jest tutaj także rozmiar. Przeważnie większość modeli dla osób dorosłych ma 200 cm długości, dlatego o wiele większą uwagę należy poświęcić na szerokość. Determinuje ją przede wszystkim metraż sypialni oraz tego, kto na nim będzie wypoczywał. Dla singli świetnie sprawdzą się modele 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, natomiast w przypadku par minimalną zalecaną szerokością jest 140×200 cm, gdyż jest to 70 cm na osobę. Górna granica tutaj nie istnieje. Nie można również zapomnieć o rodzaju wypełnienia. Jest to parametr, który w największym stopniu wpływa na właściwości wybranego przez nas modelu. A co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach?

Wypełnienie piankowe

Obecnie jedno z bardziej popularnych wypełnień, które znajdziemy m.in. w produktach Hilding dostępnych na https://hilding.pl/ czy modelach od Fit.4.Sleep. Posiadają wiele unikalnych zalet, w tym brak podatności na odkształcenia oraz wysoka higiena użytkowania. Są uznawane za wygodne, elastyczne i lekkie. Idealnie sprawdza się na stelażach regulowanych, a także mogą być używane przez alergików. Do najpopularniejszych piankę zalicza się piankę wysokoelastyczną, termoelastyczną oraz lateksową.

Wypełnienie sprężynowe

Od dawien dawna znane są materace sprężynowe, jednak ich współczesna wersja znacząco różni się od klasycznej. Tutaj wypełnienie stanowią sprężyny kieszeniowe. Oznacza to, że każda sprężyna została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej, przez co produkt gwarantuje wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań. Właściwości te są doceniane zwłaszcza przez pary. Poza tym materace sprężynowe wyróżniają się wysoką trwałością, a także wytrzymałością. Obecnie wyróżnia się modele kieszeniowe, multipocket oraz pocket plus.

Wypełnienie hybrydowe

Materace hybrydowe to nowoczesne produkty, które stanowią połączenie wypełnienia sprężynowego z wypełnieniem piankowym. Oznacza to, że wyróżniają się one jeszcze większą elastycznością oraz zapewniają wysoki komfort wypoczynku. Sprawdza się u każdego użytkownika, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Co więcej, jest świetną opcją dla osób starszych, borykających się z bolącym kręgosłupem czy aktywnych.

Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze – czym się wyróżnia?

Materace Fit.4.Sleep stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z ich budowy oraz gwarancji komfortowego wypoczynku. Jednak jeden model zdecydowanie zasługuje na większą uwagę. Mowa tutaj o produkcie Fit.4.Sleep Cool Breeze. Posiada on kilka cech, które łączą go z innymi produktami, w tym:

 • właściwości antyalergiczne,
 • siedem stref twardości,
 • pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowej pralce,
 • szeroka gama rozmiarów pod kątem długości i szerokości.

Jednak Fit.4.Sleep Cool Breeze to materac, który może być użytkowany zarówno zimą, jak i latem. Dlaczego. W jego wnętrzu znajduje się unikalna pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze, która posiada funkcję chłodzenia podczas snu. Zawiera także powłokę Black Diamond poprawiającą izolację termiczną i mikroklimat. Nie można zapomnieć także o Active Carbon, gdyż odprowadza ciepło produkowane przez organizm na zewnątrz materaca. Drugą kwestią jest pokrowiec termiczny. Pomaga on regulować temperaturę ciała w czasie wypoczynku, gdyż został uszyty z dwóch dzianin. Po jednej stronie jest dzianina SensIce z technologią cool-to-touch wykazująca działanie chłodzące, a po drugiej – dzianiny Harmony touch, zatrzymująca ciepło.

O jakich akcesoriach sypialnianych pamiętać przy komponowaniu wygodnego łóżka?

Materac to główny i najważniejszy element wyposażenia łóżka, jednak nie jedyny. Jak się okazuje, warto tutaj zwrócić uwagę na inne elementy, czyli tzw. akcesoria sypialniane. Do nich zaliczymy:

 • poduszki,
 • kołdry,
 • stelaże,
 • pościel,
 • prześcieradło,
 • ochraniacz na materac.

Być może nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Oznacza to, że odpowiednio skomponowane łóżko oraz idealny materac ma tutaj ogromne znaczenie! Zatem nie czekajmy i już dziś znajdziemy najlepszy dla siebie model! Rynek oferuje nam różne modele, dzięki czemu z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie.