Zaznacz stronę

Sypialnia stanowi jedyne miejsce w naszym domu, w którym możemy wygodnie się rozłożyć i odpocząć po ciężkim dniu. W wielu sytuacjach stanowi schronienie przed pytaniami domowników czy też jest w stanie dać nam tak potrzebną w dzisiejszych czasach przestrzeń. Właśnie dlatego warto ją urządzić w ciekawy, a zarazem odpowiadający nam sposób. Dobrym pomysłem jest postawienie na styl eko. A czym się on wyróżnia?

Sypialnia w stylu ekologicznym – czym się wyróżnia?

Już od dłuższego czasu panuje trend eko. Jak się okazuje, coraz większa część z nas gorąco kibicuje ekologicznym rozwiązaniom, dzięki którym mamy realny wpływ na stan środowiska. Decydując się na styl ekologiczny do sypialni, mamy pewność nawiązania do świata przyrody. Fakt ten korzystnie wpływa na jakość i długość naszego snu, gdyż m.in. tego typu kolorystyka wspomaga relaks. Ułatwia to zasypianie. A czym dokładnie wyróżniają się poszczególne punkty, na które warto zwrócić uwagę, urządzając sypialnię w stylu ekologicznym?

Po pierwsze – kolorystyka

Niezależnie od stylu – kolory odgrywają tutaj ważną rolę. W eko sypialni stawiamy przede wszystkim na jasne odcienie. Możemy wykorzystać pastele, dzięki którym wnętrze stanie się bardziej przytulne. Inną opcją jest niedominująca biel czy kolory ziemi.

Po drugie – drewno

Eko sypialnia nie obejdzie się bez drewna. Jest to istny “must have”. Idealnie sprawdzi się w roli mebli, takich jak łóżko, szafa czy komoda. Warto tutaj zaznaczyć, że drewno ma wiele odsłon, dlatego mamy tutaj szerokie pole do manewru przy aranżacji!

Po trzecie – naturalne materiały

Wnętrze w duchu ekologi nie da nam poczucia bliskości z naturą, jeśli nie umieścimy w nim naturalnych materiałów. Świetną propozycją jest bawełna czy len, które idealnie sprawdzą się jako zasłony, narzuty lub poszewki na poduszki.

Po czwarte – dekoracje prosto z recyklingu

Dodatki w sypialni eko pozwalają nadać wnętrzu charakteru. W tym przypadku świetną opcją jest udanie się na pchli targ lub do antykwariatu, gdzie znajdziemy prawdziwe perełki. Najlepiej skupić się na szklanych, glinianych czy ceramicznych wazonach lub figurkach.

Materace ekologiczne Hilding – podobne do klasycznych modeli?

Materace ekologiczne Hilding to produkty, które pod pewnymi względami jest podobny do innych produktów dostępnych w ofercie Hilding https://hilding.pl/. Przede wszystkim gwarantują zdrowy sen w komfortowych warunkach. Dzięki unikalnej budowie oraz właściwościom umożliwia najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. W ten sposób jesteśmy pewni, że nasze ciało właściwe zregeneruje się pod kątem fizycznym i psychicznym. Do cech łączących je z innymi modelami zalicza się:

 • siedem stref twardości, które umożliwiają optymalne dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej użytkownika,
 • właściwości antyalergiczne, gdyż wszystkie materiały wykorzystane w produkcji są bezpieczne dla zdrowia,
 • optymalna wentylacja wynikająca ze specjalnych profilowań i nacięć we wkładzie materaca, przez co nie gromadzą się szkodliwe bakterie i wilgoć.

Nie zapominajmy także o pokrowcu! Został on stworzony z materiału łatwego do pielęgnacji w domowych warunkach. Natomiast dzięki zamkowi mamy możliwość zdjęcia go i wyprania w pralce.

Materace ekologiczne Hilding – posiadają unikalne właściwości?

Nie ma co ukrywać, materace ekologiczne Hilding są pod pewnymi względami podobne do innych produktów dostępnych na stronie. Posiadają także inne właściwości, które odróżniają je od innych. Przede wszystkim kolekcja ta powstała w zrównoważonego rozwoju, przez co ma realny wpływ na zmniejszenie śladu środowiskowego. Należy tutaj zaznaczyć, że ponadto do produkcji materacy wykorzystujemy surowce najwyższej jakości w 100% recyklingowane. Co więcej, zostały one przetestowane tak, aby można było je ponownie przetworzyć. Przekłada się to na zmniejszenie nadmiernej produkcji odpadów. Mimo takich działań zachowują one swoje właściwości, a także wyróżniają się niezwykłą trwałością.

Jak wybrać materace ekologiczne Hilding?

Oczywiście rodzaj wypełnienia jest w stanie znacząco wpłynąć na komfort wypoczynku. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, co jeszcze warto uwzględnić przy wyborze idealnie pasującego do nas podłoża do spania? Decydując się na materace ekologiczne Hilding należy wziąć także pod uwagę:

 • stan zdrowia, gdyż dostępne są modele wyróżniające się unikalnymi właściwościami,
 • stopień twardości, który uwzględnia się na podstawie wagi oraz preferencji, a na rynku znajdziemy modele miękkie (H1), średniotwarde (H2),
 • twarde (H3) i bardzo twarde (H4),
 • rozmiar, gdyż wyróżnia się modele dla singli, jak i dla par.

Akcesoria sypialniane – w jakie produkty zainwestować?

Oczywiście dobry materac do spania to podstawa, jednak nie zapominajmy także o innych elementach! One również mają ogromny wpływ na jakość wypoczynku. Do podstawowych akcesoriów sypialnianych dostępnych w sklepie internetowym Senna Materace zalicza się:

 • stelaż,
 • poduszka,
 • kołdra,
 • pościel,
 • prześcieradło,
 • ochraniacz na materac.

W ostatnim czasie styl eko nieustannie zyskuje na popularności. Nie ma się co dziwić, obecnie coraz bardziej interesujemy się ekologią oraz środowiskiem naturalnym. Warto także uwzględnić wysokiej jakości materac oraz akcesoria sypialniane.