Zaznacz stronę

Każdy z nas chce wypoczywać w komfortowym miejscu. Oznacza to, że sam klimat panujący w sypialni musi gwarantować ciszę i spokój. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie tego, a za najlepszy uważa się wpuszczenie natury do tego pomieszczenia! Co to oznacza? Głównie bazujemy tutaj na stworzeniu sypialni, która zawiera elementy łączące ją ze środowiskiem naturalnym. A oto kilka kwestii, o których warto wiedzieć przed przystąpieniem do jej aranżacji.

Jak stworzyć naturalną sypialnię?

Komponowanie komfortowej sypialni obejmuje uwzględnienie aranżacji, mebli czy dodatków. Jednak, w jaki sposób możemy stworzyć wnętrze umożliwiające nam połączenie z natura? Oto trzy najważniejsze kroki!

Krok pierwszy – kolory

W naturalnej sypialni zdecydowanie dominują kolory związane z naturalnym środowiskiem. Wyróżnia się tutaj barwy ziemi, łagodne zielenie, chłodne i stonowane błękity czy turkusy. Dodatkowo korzystnie one wpływają na sen, gdyż ułatwiają zasypianie.

Krok drugi – tapeta

Tutaj można zaszaleć z tapeta w naturalnych kolorach lub postawić na fototapetę przedstawiającą, np. las czy morze. Pamiętajmy jednak, aby nadawały one wnętrzu przytulności. Jest to możliwe poprzez delikatne wzory czy miękką fakturę.

Krok trzeci – drewno

Drewno pozwala nadać naturalnej sypialni odpowiedniego klimatu. Możemy je przemycić w meblach – np. drewniane łóżko, komoda czy szafa, a także dodatkach. Sugeruje się zainwestowanie w drewniane ramki oraz niekonwencjonalne dekoracje.

Rośliny jako obowiązkowy elementy naturalnej sypialni

Sypialnia w zgodzie z natura nie może objeść się bez kwiatów. Jeśli nie mamy do tego warunków, możemy postawić na sztuczne rośliny, jednak zdecydowanie lepiej wyglądają te prawdziwe. Co więcej, mogą one poprawić jakość naszego snu! Przede wszystkim wiąże się to z unikalnymi właściwościami oczyszczającymi powietrze. Oto pięć roślin, które zdecydowanie powinny znaleźć się w naszej sypialni!

Po pierwsze – sansewieria gwinejska

Popularna roślina w nowoczesnych pomieszczeniach, która jest wyjątkowo odporna. Ciężko ja zmarnować, przez co jest idealna dla osób, które nie mają ręki do kwiatów. Świetnie sprawdzi się w sypialni, gdyż wytwarza tlen w nocy oraz pochłania dwutlenek węgla.

Po drugie – skrzydłokwiat

Roślina ozdobna z uwagi na duże, ciemnozielone liście oraz piękne, białe kwiaty. Nie ma dużych wymagań, jednak lubi mieć stale lekko wilgotne podłoże. Jest ceniona z uwagi na zdolność pochłaniania wielu toksycznych substancji oraz wytwarzanie dużej ilości wilgoci.

Po trzecie – aloes zwyczajny

Znany przede wszystkim ze swoich leczniczych właściwości. Warto go uprawiać w sypialni, gdyż wytwarza tlen i pochłania dwutlenek w nocy. Dodatkowo lubi oszczędne podlewanie i słoneczne lub umiarkowanie słoneczne stanowiska.

Po czwarte – bluszcz pospolity

Doskonała do donic wiszących. Najlepiej sprawdzi się w chłodnych sypialniach, gdyż nie lubi wysokich temperatur. Ma duże zdolności do pochłaniania substancji toksycznych, a także wytwarza wilgoć.

Po piąte – złotowiec

Dość duża roślina, przez co wymaga sporo miejsca w pomieszczeniu. Nie zapominajmy jej regularnie podlewać oraz zraszać. Warto tutaj zaznaczyć, że najskuteczniej usuwa substancje toksyczne, a także wydziela duże ilości wilgoci.

Łóżko w zgodzie z natura – czyli jakie?

Komfortowe łóżko powinno składać się przede wszystkim z wysokiej jakości materaca. Na rynku znajdziemy wiele modeli, jednak warto zwrócić uwagę na podłoże do spania od Hilding dostępne na https://hilding.pl/. Odpowiadają one za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację kręgosłupa. W ten sposób nasze ciało może się prawidłowo zregenerować pod kątem fizycznym oraz psychicznym. Oznacza to, że wpływa korzystnie na zdrowy sen. Jednak czy wiemy, że w naturalnej sypialni najlepiej sprawdzi się materac naturalny Hilding. Posiada unikalne właściwości, jednak tak jak inne modele, zapewnia:

  • siedem stref twardości,
  • optymalną wentylację,
  • właściwości antyalergiczne.

Warto tutaj zaznaczyć, że w jego wnętrzu znajdziemy naturalne surowce, takie jak olej rycynowy, len czy bawełna organiczna. Zapewniają one szereg dodatkowych właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych.

Naturalne akcesoria sypialniane – w jakie zainwestować?

Komfortowe łóżko to nie tylko materac do spania. Warto tutaj także wspomnieć o akcesoriach sypialnianych dostępnych na Senna Materace. W tym przypadku warto postawić na produkty pochodzenia naturalnego. A co się do nich zalicza? W pierwszej kolejności postawmy na poduszkę. To właśnie dzięki niej mamy gwarancję prawidłowego wsparcie głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Poprzez zapewnienie właściwej regeneracji mamy pewność, że rano nie obudzimy się z bólem głowy czy sztywnym karkiem. Jest dostępna w wersji naturalnej, czyli z wypełnieniem pochodzenia naturalnego, takim jak puch, pierze czy wełna. Podobne wypełnienie jest w przypadku kołdry, która odpowiada za komfort termiczny oraz przyjemne wrażenie otulenia. Nie zapominajmy także zainwestować w pościel i prześcieradła, które zostały wyprodukowane z naturalnych materiałów. Może to być:

  • bawełna,
  • jedwab,
  • len.

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, gdyż to właśnie tutaj nasz organizm może odpocząć po całym dniu. Wprowadzenie natury do tego miejsca pozwoli nam na lepszą regenerację oraz relaks. A poza tym, w dzisiejszych czasach takie sypialnie są niezwykle modne!