Zaznacz stronę

Na jakościowy wypoczynek składa się wiele czynników. Wygoda czy miękkość są ważne, ale nie będziemy mogli ich odczuć, jeśli wpierw nie zadbamy o solidne podparcie całego ciała. Pomoże nam w tym 7 stref twardości wykorzystanych w materacach SleepMed. Dowiedz się, za co dokładnie odpowiadają!

7 stref twardości – co oznacza?

7 stref twardości to wyjątkowa cecha materacy SleepMed. Polega na poprzecznym systemie podziału twardości, który dzieli powierzchnię modelu na poszczególne partie. Dzięki temu każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie, które jest odpowiednio dopasowane. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich wyróżnia się odmiennym stopniem twardości – strefa bioder będzie na przykład zauważalnie twardsza niż strefa głowy. Model ugina się mocniej w miejscach, w których podtrzymuje bardziej wystające części ciała. Znaczną miękkością wyróżnia się za to w strefie ramion, odcinku krzyżowo-lędźwiowym oraz pod łydką. To działanie pozwala na cieszenie się solidnym podparciem kręgosłupa na całej jego długości. Zapewnia utrzymanie go w linii prostej, co jest najzdrowsze dla naszego ciała. Materac dostosowuje się do nas bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Gwarantuje wspaniałe dopasowanie do naszych naturalnych krzywizn, co pozwala na pełne rozluźnienie się i regenerację mięśni. Dzięki temu możemy też skorzystać z właściwości rehabilitacyjnych modelu.

7 stref twardości – dla kogo?

7 stref twardości to niezwykle użyteczna właściwość materaca. Dzięki niej każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z komfortowego i zdrowego podłoża snu. Działanie to docenią przede wszystkim te osoby, które zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa. Model gwarantuje optymalne podparcie na całej jego długości, dzięki czemu zapobiega nieprzyjemnym dolegliwościom związanym ze snem na źle dopasowanym materacu, takim jak napięcie mięśni czy ból. Sprawdzi się też u seniorów, którzy często cierpią na różne przypadłości ze strony pleców czy stawów. Zastosowanie 7 stref twardości pozwala ograniczyć dyskomfort w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, na który uskarża się wiele osób. Może też okazać się przydatny w przypadku osób o dużej wadze, które potrzebują stabilnego podparcia dla ciała.

Sprężyny typu Multi

Jednym z elementów materacy SleepMed, w którym zastosowano poprzeczny system podziału twardości, są innowacyjne sprężyny typu Multi. Wyszczególniono w nich 7 stref, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Specjalny design sprężyn sprawia, że idealnie dopasowują się do naszych naturalnych krzywizn i zapewniają anatomiczne wsparcie. Warto wiedzieć, że każda ze sprężyn jest umieszczona w osobnej kieszonce, co sprzyja cichej i komfortowej pracy materaca. W odróżnieniu od standardowych sprężyn kieszeniowych modele Multipocket wyróżniają się drobniejszą budową, która pozwala na wstawienie większej ilości sprężyn. W materacach stosuje się od 500 do nawet 1000 elementów. Wywołuje to większą gęstość, a także osiągnięcie dwa razy więcej punktów podparcia. Dzięki temu możemy cieszyć się jeszcze lepszymi właściwościami sprężynowymi. Przyczynia się to do znakomitej elastyczności punktowej, która odpowiada za wysoką sprężystość podłoża. Sprawia ponadto, że podłoże ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na nie nacisk. Minimalizuje to nieprzyjemny efekt falowania i przenoszenia drgań, który mógłby wybudzić nas ze spokojnego snu. Solidne podparcie i idealne dopasowanie powierzchni snu powoduje, że możemy cieszyć się jakościowym, zdrowym wypoczynkiem.

Pianki termoelastyczne

Pianki termoelastyczne to podstawa materacy SleepMed. Odpowiadają za wiele istotnych właściwości i wpływają na jakość modeli. W nich również zastosowano podział na 7 różnych twardości. Dzięki temu podłoże jeszcze lepiej dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. W modelach SleepMed znajdziemy trzy rodzaje termoelastycznych pianek – VitaRest®, Celsius-Waterlily® i naturalną Visco Bio. Technologia termoelastyczna sprawia, że modelują się zgodnie z kształtem naszego ciała pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Zapewniają też wyjątkową miękkość i przyjemne uczucie otulenia, które pomagają się zrelaksować. Pianka redukuje napięcie nagromadzone w naszych mięśniach, a do tego niweluje ból i dyskomfort. Zapewnia solidne i bezpieczne podparcie dla kręgosłupa, dzięki któremu reszta ciała może zostać odciążona. Pomaga też zachować optymalny komfort termiczny dzięki możliwości termoregulacji. Wykazuje się ponadto znakomitą cyrkulacją powietrza i oddychalnością, które odpowiadają za zachowanie higieny snu na wysokim poziomie. Zapobiegają gromadzeniu się bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. Dzięki nim nie musimy też obawiać się nadmiernego pocenia się czy przegrzania.

Materace z 7 strefami twardości

Jeśli poszukujemy modelu, który będzie zawierał podział na 7 stref twardości, wybierzmy materac SleepMed Premium. Zawiera on termoelastyczną piankę VitaRest®, która odpowiada za zapewnienie optymalnego podparcia poszczególnym częściom ciała. Model wykazuje ponadto właściwości ortopedyczne, co oznacza, że zapobiega pogłębianiu i pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa, a do tego niweluje ból pleców i karku. Znajduje się w nim również pianka wysokoelastyczna VPPHR, która przyczynia się do zwiększenia solidności i trwałości podłoża. Umożliwia też dobór twardości. Ciekawym rozwiązaniem będzie również materac SleepMed Hybrid Supreme, który posiada wypełnienie hybrydowe. Ze względu na to łączy w sobie właściwości sprężyn oraz pianki. Dzięki temu możemy korzystać zarówno z indywidualnie dopasowanego podłoża, jak i znakomitej elastyczności punktowej. Co istotne, materac mierzy aż 29 centymetrów, co czyni go idealnym dla osób mających trudności ze swobodnym poruszaniem się.

Jeśli upewnimy się, że materac zapewnia nam anatomiczne wsparcie i solidne podparcie, będziemy mieli gwarancję tego, że skutecznie wypoczniemy. Dzięki 7 strefom twardości każda z kluczowych partii ciała ma zapewnione optymalne podłoże z dopasowanym stopniem twardości. To daje nam pewność, że skutecznie wypoczniemy.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium, SleepMed Hybrid Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.