Zaznacz stronę

Większość osób prowadzi teraz siedzący tryb życia, który przyczynia się do pojawienia się wad postawy i silnego dyskomfortu. Czy można zmniejszyć ich negatywne oddziaływanie? Niezbędny będzie odpowiedni materac. Sprawdź, jaki model SleepMed sprawdzi się dla osób z wadami postawy!


Materac a schorzenia kręgosłupa

Decyzja o zakupie nowego materaca jest istotna nie tylko ze względu na to, że może wpłynąć na nasz poziom komfortu. Odpowiada też za zapewnienie bezpiecznego i zdrowego podłoża dla naszego kręgosłupa, dzięki któremu możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się schorzeń i negatywnych dolegliwości. Jeśli korzystamy ze źle dobranej powierzchni, może to skończyć się rozwojem wad postawy. Najczęstszym przypadkiem, który wynika ze snu na niewygodnym materacu, jest skolioza, która polega na skrzywieniu krzyża. Nieodpowiednie warunki do wypoczynku mogą wywołać inne nieprzyjemności, takie jak ból i dyskomfort. Nierzadko jest to przyczyna kłopotów z rozluźnieniem się i odprężeniem, które następnie prowadzą do obniżenia jakości wypoczynku i pojawienia się zaburzeń snu. Złe dobranie materaca jest szkodliwe szczególnie w przypadku dzieci, ponieważ wpływa niekorzystnie na proces rozwoju układu kostnego i ruchowego. Aby tego uniknąć, należy wybrać materac, który będzie do nas dobrze dopasowany, a do tego będzie posiadał przydatne właściwości.

Właściwości ortopedyczne

Materace SleepMed będą idealnym wyborem dla tych, którzy zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa. Modele tworzą indywidualnie dopasowane podłoże snu, które dodatkowo wyróżnia się właściwościami ortopedycznymi. Oznacza to, że materac zapobiega pogłębianiu się i pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa. Korzystając z materaca SleepMed, nie musimy obawiać się o rozwój wad postawy czy innych dolegliwości. Podłoże ponadto niweluje ból pleców i karku. Redukuje dyskomfort, dzięki czemu pozwala na pełne rozluźnienie mięśni. Sprzyja to skutecznej regeneracji całego organizmu. Model wykazuje też właściwości rehabilitacyjne, czym wpływa pozytywnie na stan naszego kręgosłupa. Zmniejsza ryzyko ucisku i gwarantuje swobodny przepływ powietrza oraz dotlenienie tkanek.

7 stref komfortu

Istotną cechą materacy SleepMed dla tych, którzy zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa, będzie 7 stref komfortu. Na powierzchni modelu zastosowano poziomy podział na części, które dopasowane są do kluczowych partii ciała. Możemy wyodrębnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Taka budowa umożliwia zapewnienie solidnego podparcia dla kręgosłupa na całej jego długości. Podtrzymuje go w bezpieczny i zdrowy sposób bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Każda ze stron wyróżnia się odmiennym stopniem twardości, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie podłoża. W podziale materaca dodatkowo wzmocniono te miejsca, które najbardziej narażone są na powstawanie odkształceń. Dzięki temu możliwe jest przedłużenie żywotności produktu.

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna to istotny komponent materacy SleepMed. Ma ona szczególne znaczenie dla tych, którzy cierpią z powodu problemów z kręgosłupem. Pianka bowiem wykazuje się niezwykłą technologią termoelastyczną, która sprawia, że model dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu każdy użytkownik może liczyć na indywidualnie dostosowane podłoże, które w pełni odpowiada jego potrzebom. Pianka wspaniale przylega do ciała, sprawiając, że poza nim a materacem nie ma wolnej przestrzeni. Pozwala to na pełne rozluźnienie mięśni, z których znika nagromadzone w nich napięcie. W ten sposób możemy też zmniejszyć poziom odczuwanego bólu i dyskomfortu. Kręgosłup ma zagwarantowane anatomiczne wsparcie, przez co reszta ciała może zostać odciążona. Dzięki obecności pianki możemy mieć pewność, że materac zapewni nam optymalne podparcie bez względu na to, w jakiej pozycji zasypiamy.

Regulacja twardości

Powodem, dla którego wiele osób zmaga się z wadami postawy i bólem kręgosłupa, jest sen na źle dopasowanym materacu. Wynika to najczęściej z nieodpowiedniego doboru stopnia twardości, który bezpośrednio wpływa na nasz poziom komfortu. Zbyt miękki materac wywołuje nadmierne napięcie mięśni i przyczynia się do odczuwania nieprzyjemnego uczucia zapadania się. Zbyt twarda powierzchnia z kolei prowadzi do trudności ze znalezieniem wygodnej pozycji snu. Jest też źródłem bólu kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym. W obu przypadkach dochodzi do pojawienia się problemów ze snem i pogorszenia jego jakości. Źle dopasowany materac może potęgować skrzywienie kręgosłupa i dyskomfort.

Materace SleepMed pozwalają na regulację twardości, dzięki której możemy uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki dostępowi do 4 lub nawet 6 różnych twardości możemy dopasować podłoże snu do naszych indywidualnych preferencji. Modele z serii Standard i Hybrid wykorzystują do tego ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, która świetnie dostosowuje się do naszego ciała. Produkty z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają za to odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który wystarczy przepiąć na drugą stronę, aby uzyskać powierzchnię o całkiem innej twardości. Jeśli zależy nam na takim dodatku, wybierzmy materac SleepMed Comfort Plus lub SleepMed Hybrid Premium Plus. Wysoka jakość i cenne właściwości zastosowane w tych modelach pozwalą nam cieszyć się bezpiecznym, zdrowym wypoczynkiem.

Skrzywienia kręgosłupa może być źródłem silnego dyskomfortu i bólu. Na szczęście dzięki dobrze dobranemu materacowi SleepMed możemy ograniczyć te nieprzyjemne dolegliwości. 7 stref twardości, właściwości ortopedyczne czy wykorzystanie pianki termoelastycznej zapewniają bezpieczne i zdrowe podłoże snu dla naszego kręgosłupa.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.