Zaznacz stronę

Styl rustykalny to idealny wybór do sypialni. Jego delikatność i przytulność sprawi, że niezwykle łatwo będzie nam się odprężyć i zrelaksować. Urządzając pomieszczenie w takiej aranżacji, koniecznie musimy wstawić tam materac z wypełnieniem naturalnym. Dowiedz się, czym wyróżniają się modele SleepMed Natura!

Styl rustykalny – charakterystyka

Styl rustykalny to obecnie jedna z najchętniej wybieranych aranżacji podczas urządzania sypialni. Wynika to z tego, że założenia tego stylu umożliwiają spokojny, komfortowy wypoczynek. Wpływa na to między innymi wykorzystanie delikatnych, jasnych barw, które są bardzo subtelne. Często stosuje się też odcienie nawiązujące do świata przyrody, które sprawiają, że czujemy się bezpiecznie i możemy skutecznie się wyciszyć. W rustykalnej sypialni powinny znaleźć się naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy len. Wyróżniają się one wspaniałą jakością, a do tego są miłe w dotyku i zapewniają znakomitą oddychalność oraz wentylację. Pomogą nam zadbać o wysoki poziom higieny snu. Kluczowym aspektem stylu rustykalnego są również meble czy dodatki w stylu vintage, nadgryzione zębem czasu. Takie elementy powodują, że przestrzeń staje się o wiele bardziej przytulna, co również przyczynia się do lepszego zrelaksowania się. W rustykalnych aranżacjach króluje prostota i funkcjonalność – nie ma tu miejsca na przepych czy nadmiar dekoracji. Jeśli chcemy stworzyć takie pomieszczenie, zainwestujmy w materac z wypełnieniem naturalnym, który idealnie dopełni przestrzeń, a do tego zagwarantuje nam wypoczynek na najwyższym poziomie.

Naturalne komponenty

Coś, co wyróżnia modele SleepMed na tle innych materacy, to wykorzystanie naturalnych komponentów. Nie znajdziemy w nich szkodliwych związków chemicznych, które mogłyby podrażniać naszą skórę. Zastąpiono je organicznymi składnikami, takimi jak olej sojowy czy rycynowy. Dzięki temu materace zyskują właściwości hipoalergiczne i ograniczają rozwój bakterii, kurzu, roztoczy czy drobnoustrojów. Alergicy mogą swobodnie z nich korzystać, bez obawy, że ze snu wybudzą ich nieprzyjemne objawy alergii. W pokrowcach modeli SleepMed Natura zastosowano z kolei włókna lnu oraz bawełny, dzięki czemu produkt jest niezwykle miły w dotyku, a do tego znakomicie odprowadza wilgoć i gwarantuje skuteczną cyrkulację powietrza. Nie musimy zatem obawiać się pojawienia pleśni czy grzybów. Co więcej, surowce wykorzystane podczas tworzenia materacy zostały pozyskane w sposób zrównoważony i są biodegrowadalne. Korzystając z takiego produktu, nie wyrządzamy krzywdy środowisku, w którym żyjemy.

Naturalne pianki

Podstawę wypełnienia materacy SleepMed Natura stanowią pianki. Pierwsza z nich, czyli wysokoelastyczna pianka HR Bio wyróżnia się otwartokomórkową strukturą, która umożliwia niezwykle skuteczne oddychanie materaca. Zachowuje jednocześnie wysoką sprężystość i doskonałą elastyczność podłoża. Pianka NATURALIS® też jest wysokoelastyczna. Skutecznie redukuje nacisk punktowy, a także zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała. Wykazuje się wspaniałą żywotnością, dzięki czemu zapewnia dłuższe korzystanie z materaca. W piance Visco Bio zastosowano technologię termoelastyczną, która powoduje, że podłoże dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Zapobiega uciskom, odciąża ciało, a do tego skutecznie podpiera kręgosłup na całej długości. Wynika to ze specjalnego wyprofilowania w 7 stref twardości, dzięki któremu każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie i dopasowaną twardość. Wykorzystano w niej naturalny olejek rycynowy, który odpowiada za działanie hipoalergiczne modelu.

Sprężyny typu Multi

Niezwykle istotnym komponentem modelu SleepMed Natura Hybrid Plus są innowacyjne, 7-strefowe sprężyny typu Multi. Łączą się one z różnymi warstwami pianek, co świadczy o hybrydowym wypełnieniu materaca. Sprężyny zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dostosowały się do naturalnych krzywizn użytkownika i zapewniały anatomiczne wsparcie. Model Multipocket cechuje się drobniejszą budową, dzięki czemu większa ilość sprężyn jest umieszczana na powierzchni materaca. Przyczynia się to do osiągnięcia dwa razy więcej punktów podparcia niż w przypadku standardowych sprężyn kieszeniowych. Elementy te odpowiadają za niezwykłą elastyczność punktową, która wpływa na wysoką sprężystość modelu i odpowiada za to, że jego powierzchnia ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na nią nacisk. Niweluje to nieprzyjemny efekt falowania. Warstwa sprężyn odpowiada za zagwarantowanie solidnego, bezpiecznego podparcia kręgosłupa na całej jego długości, co pozwala na pełne rozluźnienie się i skuteczną regenerację organizmu.

Wysoki poziom higieny snu

Na zachowanie wysokiego poziomu higieny snu w materacach SleepMed wpływa nie tylko wykorzystanie naturalnych składników. Istotne znaczenie posiada również nowoczesna technologia Airforce, która opiera się na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu działaniu dochodzi do powstania otwartych komór, przez które następnie wypuszczany jest nadmiar ciepła i wilgoci. Zapobiega to rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, a do tego zapewnia maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Pianka pozwala naszej skórze oddychać i przyczynia się również do utrzymania stałej temperatury ciała. W sypialni w stylu rustykalnym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na czystość i świeżość. Od tych elementów zależy bowiem, czy będziemy mogli skutecznie się zrelaksować. Aby zapewnić sobie najlepszy poziom higieny snu, zainwestujmy w ochraniacz na materac. Został wykonany z wysokojakościowej bawełny z oddychającą membraną PU. Odpowiada za wspaniałą cyrkulację powietrza, a do tego przedłuża żywotność modelu i zwiększa jego odporność na eksploatację. Dzięki temu działaniu zyskujemy pewność, że nasz materac będzie produktem na lata.

Styl rustykalny polega łączeniu przytulności z zamiłowaniem do przyrody. Nic nie będzie pasować do rustykalnej sypialni tak jak materac z naturalnym wypełnieniem, który został stworzony przy użyciu ekologicznych komponentów. Dzięki jego cennym właściwościom skutecznie wypoczniemy.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.